We are a leading Manufacturer of green eg glow in the dark and green wb glow in the dark from New Delhi, India.
₹ 2075 / Kg Get Latest Price
| Color | Green |
| Thickness | 0.4 mm |
| Glow Duration | 2-4 hours |
| Packaging Size | 250 g |
| Usage Application | Textiles |
| Particle Size | o.2mm |
| Usage / Application | Industrial |
| Base Material | Zinc Sulfide |
| Brand | SCH |
| Form | Powder |
| Excitation Source | Day Light |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 3450 / Kg Get Latest Price
| Color | Green |
| Packaging Size | 10 kg |
| Packaging Type | Bag Packing |
| Usage/Application | Glow In The Dark Colour |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
Sunil Kharakia (CEO)
Sidharth Chem House
B 41, Sector 4, Bawana Industrial Area
New Delhi - 110039, Delhi, India