Providing you the best range of titanium dioxide fr 767, kill burn titanium dioxide, r 2195 titanium dioxide, titanium dioxide rc 822 and titanium dioxide b101 with effective & timely delivery.
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Rutile |
| Application | Plastic, PVC |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Purity | 95–97 % |
| Country Of Origin | China |
| Whiteness | ≥96 % |
| Packaging Type | Paper Bag |
₹ 251 / Kg Get Latest Price
| Grade | Anatase |
| Application | Paint, Plastic |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Country Of Origin | India |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Grade | Anatase |
| Application | Rubber, Paint, Plastic, PVC |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Country Of Origin | India |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | Anatase |
| Application | Plastic, Rubber |
| Packaging Size | 1000 kg |
| Form | Powder |
| Country Of Origin | India |
₹ 245 / Kg Get Latest Price
| Grade | Anatase |
| Application | Plastic |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Country Of Origin | India |
Sunil Kharakia (CEO)
Sidharth Chem House
B 41, Sector 4, Bawana Industrial Area
New Delhi - 110039, Delhi, India